2023-2024 Ozaukee High School Softball
Tues., April 2 -- at Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 11 -- at New Holstein 15, Ozaukee 0 (3 innings)
Fri., April 12 -- at Reedsville, 4:30 p.m.
Tues., April 16 -- Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m.
Fri., April 19 -- at Elkhart Lake-Glenbeulah, 6 p.m.
Thurs., May 2 -- at Laconia JV, 5 p.m.
Sat., May 11 -- at Roncalli Tournament (Citizens Park, Manitowoc), 9 a.m.
Tues., April 2 -- at Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 11 -- at New Holstein 15, Ozaukee 0 (3 innings)
Fri., April 12 -- at Reedsville, 4:30 p.m.
Tues., April 16 -- Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m.
Fri., April 19 -- at Elkhart Lake-Glenbeulah, 6 p.m.
Thurs., May 2 -- at Laconia JV, 5 p.m.
Sat., May 11 -- at Roncalli Tournament (Citizens Park, Manitowoc), 9 a.m.
2023-2024 Ozaukee High School Baseball
Thurs., March 28 -- at Woodside Baseball Challenge vs. Poynette, 11:30 a.m. -- cancelled because of weather
Thurs., March 28 -- at Woodside Baseball Challenge vs. Weyauwega-Fremont, 2 p.m. -- cancelled because of weather
Fri., April 5 -- at Grafton 15, Ozaukee 11
Mon., April 8 -- Random Lake 16, at Ozaukee 12 (Kapko Park, Concordia University, Mequon)
Thurs., April 11 -- at Random Lake 12, Ozaukee 8
Fri., April 12 -- at Cedar Grove-Belgium 13, Ozaukee 3 (6 innings)
Mon., April 15 -- at Ozaukee 5, Sheboygan Lutheran 1
Thurs., April 18 -- Ozaukee 18, at Sheboygan Lutheran 7 (5 innings)
Fri., April 19 -- Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m.
Mon., April 22 -- Howards Grove 19, at Ozaukee 3 (5 innings)
Thurs., April 25 -- at Howards Grove, 6:30 p.m.
Tues., April 30 -- at Reedsville, 4:30 p.m.
Fri., May 3 -- at Milwaukee Raegan (Harden Diamond), 4:45 p.m.
Mon., May 6 -- at Kohler/Sheboygan Christian (Kohler), 4:30 p.m.
Thurs., May 9 -- Kohler/Sheboygan Christian, 4:30 p.m.
Fri., May 10 -- Kewaskum, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- Oostburg, 4:30 p.m.
Thurs., May 16 -- at Oostburg, 4:30 p.m.
Sat., May 18 -- Living Word Lutheran, 10 a.m.
Mon., May 20 -- at Dominican (Whitefish Bay), 4:30 p.m.
Thurs., May 23 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final, TBA
Tues., May 28 -- WIAA Division 4 Regional Semi-Final, TBA
Thurs., May 30 -- WIAA Division 4 Regional Championship. TBA
Tues., June 4 -- WIAA Division 4 Sectional Semi-Final (Johnson Creek), TBA
Tues., June 4 -- WIAA Division 4 Sectional Championship (Johnson Creek), TBA
Tues., June 11 -- WIAA Division 4 State Semi-Final (Neuroscience Group Field at Fox Cities Stadium, Grand Chute) -- TBA, 9 a.m.
Thurs., June 13 -- WIAA Division 4 State Championship (Neuroscience Group Field at Fox Cities Stadium, Grand Chute) -- TBA, 9 a.m.
Thurs., March 28 -- at Woodside Baseball Challenge vs. Poynette, 11:30 a.m. -- cancelled because of weather
Thurs., March 28 -- at Woodside Baseball Challenge vs. Weyauwega-Fremont, 2 p.m. -- cancelled because of weather
Fri., April 5 -- at Grafton 15, Ozaukee 11
Mon., April 8 -- Random Lake 16, at Ozaukee 12 (Kapko Park, Concordia University, Mequon)
Thurs., April 11 -- at Random Lake 12, Ozaukee 8
Fri., April 12 -- at Cedar Grove-Belgium 13, Ozaukee 3 (6 innings)
Mon., April 15 -- at Ozaukee 5, Sheboygan Lutheran 1
Thurs., April 18 -- Ozaukee 18, at Sheboygan Lutheran 7 (5 innings)
Fri., April 19 -- Cedar Grove-Belgium, 4:30 p.m.
Mon., April 22 -- Howards Grove 19, at Ozaukee 3 (5 innings)
Thurs., April 25 -- at Howards Grove, 6:30 p.m.
Tues., April 30 -- at Reedsville, 4:30 p.m.
Fri., May 3 -- at Milwaukee Raegan (Harden Diamond), 4:45 p.m.
Mon., May 6 -- at Kohler/Sheboygan Christian (Kohler), 4:30 p.m.
Thurs., May 9 -- Kohler/Sheboygan Christian, 4:30 p.m.
Fri., May 10 -- Kewaskum, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- Oostburg, 4:30 p.m.
Thurs., May 16 -- at Oostburg, 4:30 p.m.
Sat., May 18 -- Living Word Lutheran, 10 a.m.
Mon., May 20 -- at Dominican (Whitefish Bay), 4:30 p.m.
Thurs., May 23 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final, TBA
Tues., May 28 -- WIAA Division 4 Regional Semi-Final, TBA
Thurs., May 30 -- WIAA Division 4 Regional Championship. TBA
Tues., June 4 -- WIAA Division 4 Sectional Semi-Final (Johnson Creek), TBA
Tues., June 4 -- WIAA Division 4 Sectional Championship (Johnson Creek), TBA
Tues., June 11 -- WIAA Division 4 State Semi-Final (Neuroscience Group Field at Fox Cities Stadium, Grand Chute) -- TBA, 9 a.m.
Thurs., June 13 -- WIAA Division 4 State Championship (Neuroscience Group Field at Fox Cities Stadium, Grand Chute) -- TBA, 9 a.m.
2023-2024 Ozaukee/Random Lake High School Girls' Soccer (home matches played at Fredonia)
Tues., March 26, 2024 -- at Mayville (Ribbens Memorial Park), 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., March 28 -- Oz/RL 5, at West Allis Nathan Hale 0
Thurs., April 4 -- at Grafton 2, Oz/RL 0
Fri., April 5 -- at Campbellsport, 4:30 p.m. -- cancelled
Tues., April 9 -- Oz/RL 7, at Lomira 1
Fri., April 12 -- at Oz/RL 5, Winnebago Lutheran Academy 1
Mon., April 15 -- at Oz/RL 9, Wayland Academy 0
Tues., April 16 -- at Oz/RL 4, Kohler 0
Thurs., April 18 -- Oz/RL 4, at St. Mary Catholic 2
Fri., April 19 -- at West Allis Central Tournament, TBA
Sat., April 20 -- at West Allis Central Tournament, TBA
Thurs., April 25 -- Sheboygan Lutheran/Sheboygan Christian, 4:30 p.m.
Tues., April 30 -- at Cedar Grove-Belgium, 7 p.m.
Thurs., May 2 -- Elkhart Lake-Glenbeulah, 4:15 p.m.
Tues., May 7 -- at Oostburg, 7 p.m.
Fri., May 10 -- at University School of Milwaukee, 4:30 p.m.
Tues., May 14 -- Howards Grove, 4:30 p.m.
Thurs., May 16 -- at Central Wisconsin Christian (Waupun), 4:30 p.m.
Mon., May 20 -- at Menomonee Falls, 6:30 p.m.
Thurs., May 23 -- Columbus, 4:30 p.m.
Tues., May 28 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final -- TBA
Thurs., May 30 -- WIAA Division 4 Regional Semi-Final -- TBA
Sat., June 1 -- WIAA Division 4 Regional Championship, TBA
Thurs., June 6 -- WIAA Division 4 Sectional Semi-Final -- TBA
Sat., June 8 -- WIAA Division 4 Sectional Championship (Cedar Grove) -- TBA
Thurs., June 13 -- WIAA Division 4 State Semi-Final (Southeast Sales Powersports Stadium at Uihlein Soccer Park, Milwaukee) -- TBA, 4:30 p.m. or 7 p.m.
Sat., June 15 -- WIAA Division 4 State Championship (Southeast Sales Powersports Stadium at Uihlein Soccer Park, Milwaukee) -- TBA, 1:30 p.m.
Tues., March 26, 2024 -- at Mayville (Ribbens Memorial Park), 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., March 28 -- Oz/RL 5, at West Allis Nathan Hale 0
Thurs., April 4 -- at Grafton 2, Oz/RL 0
Fri., April 5 -- at Campbellsport, 4:30 p.m. -- cancelled
Tues., April 9 -- Oz/RL 7, at Lomira 1
Fri., April 12 -- at Oz/RL 5, Winnebago Lutheran Academy 1
Mon., April 15 -- at Oz/RL 9, Wayland Academy 0
Tues., April 16 -- at Oz/RL 4, Kohler 0
Thurs., April 18 -- Oz/RL 4, at St. Mary Catholic 2
Fri., April 19 -- at West Allis Central Tournament, TBA
Sat., April 20 -- at West Allis Central Tournament, TBA
Thurs., April 25 -- Sheboygan Lutheran/Sheboygan Christian, 4:30 p.m.
Tues., April 30 -- at Cedar Grove-Belgium, 7 p.m.
Thurs., May 2 -- Elkhart Lake-Glenbeulah, 4:15 p.m.
Tues., May 7 -- at Oostburg, 7 p.m.
Fri., May 10 -- at University School of Milwaukee, 4:30 p.m.
Tues., May 14 -- Howards Grove, 4:30 p.m.
Thurs., May 16 -- at Central Wisconsin Christian (Waupun), 4:30 p.m.
Mon., May 20 -- at Menomonee Falls, 6:30 p.m.
Thurs., May 23 -- Columbus, 4:30 p.m.
Tues., May 28 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final -- TBA
Thurs., May 30 -- WIAA Division 4 Regional Semi-Final -- TBA
Sat., June 1 -- WIAA Division 4 Regional Championship, TBA
Thurs., June 6 -- WIAA Division 4 Sectional Semi-Final -- TBA
Sat., June 8 -- WIAA Division 4 Sectional Championship (Cedar Grove) -- TBA
Thurs., June 13 -- WIAA Division 4 State Semi-Final (Southeast Sales Powersports Stadium at Uihlein Soccer Park, Milwaukee) -- TBA, 4:30 p.m. or 7 p.m.
Sat., June 15 -- WIAA Division 4 State Championship (Southeast Sales Powersports Stadium at Uihlein Soccer Park, Milwaukee) -- TBA, 1:30 p.m.
2023-2024 Ozaukee High School Boys' Track & Field
Sat., March 16, 2024 -- at Sheboygan North Raider Indoor Boys Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 12th of 15 teams
Thurs., March 21 -- at Earl Herbert Indoor Invitational (Manitowoc Lincoln's JFK Fieldhouse) -- Warriors finished 12th of 15 teams
Tues., April 9 -- at Hilbert -- St. Mary Catholic 85, Howards Grove 81, Ozaukee 61, Reedsville 50, Hilbert 46
Thurs., April 11 -- at Kohler with Cedar Grove-Belgium, Manitowoc Lutheran & Sheboygan Lutheran, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 18 -- at Oostburg Invitational, 3:30 p.m. -- cancelled
Mon., April 22 -- at South Division Mini Meet (Howards Grove), 3:30 p.m.
Fri., April 26 -- at Glen Funk Invitational (Kohler), 3:45 p.m.
Thurs., May 2 -- at Big East Conference JV Meet (Oostburg), 4 p.m.
Fri., May 3 -- at Hilbert Invitational, 4 p.m.
Tues., May 7 -- at St. Mary Catholic with Elkhart Lake-Glenbeulah, Oostburg, Random Lake & Reedsville, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- at Big East Conference Meet (Mishicot), 3:30 p.m.
Mon., May 20 -- at WIAA Division 3 Regional (Cedar Grove-Belgium), 3:45 p.m.
Thurs., May 23 -- at WIAA Division 3 Sectional (Horicon), 3 p.m.
Fri., May 31 & Sat., June 1 -- at WIAA Division 3 State Championships (Veterans Memorial Stadium, UW-La Crosse), TBA
Sat., March 16, 2024 -- at Sheboygan North Raider Indoor Boys Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 12th of 15 teams
Thurs., March 21 -- at Earl Herbert Indoor Invitational (Manitowoc Lincoln's JFK Fieldhouse) -- Warriors finished 12th of 15 teams
Tues., April 9 -- at Hilbert -- St. Mary Catholic 85, Howards Grove 81, Ozaukee 61, Reedsville 50, Hilbert 46
Thurs., April 11 -- at Kohler with Cedar Grove-Belgium, Manitowoc Lutheran & Sheboygan Lutheran, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 18 -- at Oostburg Invitational, 3:30 p.m. -- cancelled
Mon., April 22 -- at South Division Mini Meet (Howards Grove), 3:30 p.m.
Fri., April 26 -- at Glen Funk Invitational (Kohler), 3:45 p.m.
Thurs., May 2 -- at Big East Conference JV Meet (Oostburg), 4 p.m.
Fri., May 3 -- at Hilbert Invitational, 4 p.m.
Tues., May 7 -- at St. Mary Catholic with Elkhart Lake-Glenbeulah, Oostburg, Random Lake & Reedsville, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- at Big East Conference Meet (Mishicot), 3:30 p.m.
Mon., May 20 -- at WIAA Division 3 Regional (Cedar Grove-Belgium), 3:45 p.m.
Thurs., May 23 -- at WIAA Division 3 Sectional (Horicon), 3 p.m.
Fri., May 31 & Sat., June 1 -- at WIAA Division 3 State Championships (Veterans Memorial Stadium, UW-La Crosse), TBA
2023-2024 Ozaukee High School Girls' Track & Field
Fri., March 15, 2024 -- at Sheboygan North Raider Indoor Girls Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 13th of 16 teams
Fri., March 22 -- at Pam Kjono Indoor Invitational (Manitowoc Lincoln's JFK Fieldhouse) -- Warriors finished 11th of 14 teams
Tues., April 9 -- at Hilbert -- St. Mary Catholic 107, Howards Grove 66, Reedsville 53, Hilbert 41, Ozaukee 36
Thurs., April 11 -- at Kohler with Cedar Grove-Belgium, Manitowoc Lutheran & Sheboygan Lutheran, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 18 -- at Oostburg Invitational, 3:30 p.m. -- cancelled
Mon., April 22 -- at South Division Mini Meet (Howards Grove), 3:30 p.m.
Fri., April 26 -- at Glen Funk Invitational (Kohler), 3:45 p.m.
Thurs., May 2 -- at Big East Conference JV Meet (Oostburg), 4 p.m.
Fri., May 3 -- at Hilbert Invitational, 4 p.m.
Tues., May 7 -- at St. Mary Catholic with Elkhart Lake-Glenbeulah, Oostburg, Random Lake & Reedsville, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- at Big East Conference Meet (Mishicot), 3:30 p.m.
Mon., May 20 -- at WIAA Division 3 Regional (Cedar Grove-Belgium), 3:45 p.m.
Thurs., May 23 -- at WIAA Division 3 Sectional (Horicon), 3 p.m.
Fri., May 31 & Sat., June 1 -- at WIAA Division 3 State Championships (Veterans Memorial Stadium, UW-La Crosse), TBA
Fri., March 15, 2024 -- at Sheboygan North Raider Indoor Girls Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 13th of 16 teams
Fri., March 22 -- at Pam Kjono Indoor Invitational (Manitowoc Lincoln's JFK Fieldhouse) -- Warriors finished 11th of 14 teams
Tues., April 9 -- at Hilbert -- St. Mary Catholic 107, Howards Grove 66, Reedsville 53, Hilbert 41, Ozaukee 36
Thurs., April 11 -- at Kohler with Cedar Grove-Belgium, Manitowoc Lutheran & Sheboygan Lutheran, 4:30 p.m. -- cancelled
Thurs., April 18 -- at Oostburg Invitational, 3:30 p.m. -- cancelled
Mon., April 22 -- at South Division Mini Meet (Howards Grove), 3:30 p.m.
Fri., April 26 -- at Glen Funk Invitational (Kohler), 3:45 p.m.
Thurs., May 2 -- at Big East Conference JV Meet (Oostburg), 4 p.m.
Fri., May 3 -- at Hilbert Invitational, 4 p.m.
Tues., May 7 -- at St. Mary Catholic with Elkhart Lake-Glenbeulah, Oostburg, Random Lake & Reedsville, 4:30 p.m.
Mon., May 13 -- at Big East Conference Meet (Mishicot), 3:30 p.m.
Mon., May 20 -- at WIAA Division 3 Regional (Cedar Grove-Belgium), 3:45 p.m.
Thurs., May 23 -- at WIAA Division 3 Sectional (Horicon), 3 p.m.
Fri., May 31 & Sat., June 1 -- at WIAA Division 3 State Championships (Veterans Memorial Stadium, UW-La Crosse), TBA
2023-2024 Ozaukee High School Wrestling
Sat., Dec. 2, 2023 -- at Tom McGarvie Earlybird Scramble (Watertown) -- Warriors finished 14th of 19 teams
Thurs., Dec. 7 -- at Elkhart Lake -- Random Lake 51, Ozaukee 17; Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove 53, Ozaukee 18
Sat., Dec. 9 -- at 48th Annual Hartford Team Tournament -- Hartford 42, Ozaukee 12; Wisconsin Lutheran 34, Ozaukee 18; Valders 42, Ozaukee 24
Sat., Dec. 16 -- at Willard Schmidt Invitational (Green Bay Preble) -- Warriors finished 13th of 16 teams
Fri., Dec. 22 -- at Wrightstown Invitational, 5:15 p.m.
Thurs., Dec. 28 & Fri., Dec. 29 -- at Mid-States Classic (UW-Whitewater Williams Center) -- Warriors finished 29th of 42 teams
Wed., Jan. 3 -- Cedarburg 45, at Ozaukee 22; Racine St. Catherine 58, at Ozaukee 21
Fri., Jan. 5 -- at The Duffy (Port Washington) -- Warriors finished 15th of 17 teams
Thurs., Jan. 11 -- Cedar Grove-Belgium 60, at Ozaukee 16; Mishicot 37, at Ozaukee 27
Sat., Jan. 13 -- at Valders Viking Scramble -- Warriors did not participate due to snowstorm
Thurs., Jan. 18 -- Ozaukee 43, Reedsville 16; at Oostburg 41, Ozaukee 30
Sat., Jan. 20 -- at 49th Annual Herb Tyler Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 22nd of 32 teams
Sat., Jan. 27 -- at Oakfield Scramble -- Warriors finished 2nd of 12 teams
Fri., Feb. 2 -- at Big East Conference Tournament (Lakeland University) -- Cedar Grove-Belgium 227.5, Random Lake 219.5, Oostburg 180, Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove 151, Ozaukee 106.5, Mishicot 101, Reedsville 67, Manitowoc Lutheran 24 -- Random Lake wins Big East Championship based on dual meet victories.
Sat., Feb. 10 -- at WIAA Division 3 Individual Super Regional (Cedar Grove-Belgium) -- Random Lake 241.5, Cedar Grove-Belgium 213.5, Oostburg 170.5, Kewaunee 150.5, Mishicot 148.5, Ozaukee 123, Valders 115.5, Winnebago Lutheran Academy 101, Southern Door 83.5, St. Lawrence Seminary 64, Reedsville 63, New Holstein 58, Lourdes Academy/Valley Christian 47, Manitowoc Lutheran 11
Sat., Feb. 17 -- at WIAA Division 3 Individual Sectional (Bonduel) -- Warriors finished 15th of 25 boys' teams; 1 boy and 1 girl qualified for State Tournament
Thurs., Feb. 22, Fri., Feb. 23 & Sat., Feb. 24 -- at WIAA Division 3 Individual State Tournament (Kohl Center, Madison), TBA
Sat., March 3 -- at WIAA Team State Tournament (Field House, Madison), 3 p.m.
Sat., Dec. 2, 2023 -- at Tom McGarvie Earlybird Scramble (Watertown) -- Warriors finished 14th of 19 teams
Thurs., Dec. 7 -- at Elkhart Lake -- Random Lake 51, Ozaukee 17; Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove 53, Ozaukee 18
Sat., Dec. 9 -- at 48th Annual Hartford Team Tournament -- Hartford 42, Ozaukee 12; Wisconsin Lutheran 34, Ozaukee 18; Valders 42, Ozaukee 24
Sat., Dec. 16 -- at Willard Schmidt Invitational (Green Bay Preble) -- Warriors finished 13th of 16 teams
Fri., Dec. 22 -- at Wrightstown Invitational, 5:15 p.m.
Thurs., Dec. 28 & Fri., Dec. 29 -- at Mid-States Classic (UW-Whitewater Williams Center) -- Warriors finished 29th of 42 teams
Wed., Jan. 3 -- Cedarburg 45, at Ozaukee 22; Racine St. Catherine 58, at Ozaukee 21
Fri., Jan. 5 -- at The Duffy (Port Washington) -- Warriors finished 15th of 17 teams
Thurs., Jan. 11 -- Cedar Grove-Belgium 60, at Ozaukee 16; Mishicot 37, at Ozaukee 27
Sat., Jan. 13 -- at Valders Viking Scramble -- Warriors did not participate due to snowstorm
Thurs., Jan. 18 -- Ozaukee 43, Reedsville 16; at Oostburg 41, Ozaukee 30
Sat., Jan. 20 -- at 49th Annual Herb Tyler Invitational (Sheboygan North) -- Warriors finished 22nd of 32 teams
Sat., Jan. 27 -- at Oakfield Scramble -- Warriors finished 2nd of 12 teams
Fri., Feb. 2 -- at Big East Conference Tournament (Lakeland University) -- Cedar Grove-Belgium 227.5, Random Lake 219.5, Oostburg 180, Elkhart Lake-Glenbeulah/Howards Grove 151, Ozaukee 106.5, Mishicot 101, Reedsville 67, Manitowoc Lutheran 24 -- Random Lake wins Big East Championship based on dual meet victories.
Sat., Feb. 10 -- at WIAA Division 3 Individual Super Regional (Cedar Grove-Belgium) -- Random Lake 241.5, Cedar Grove-Belgium 213.5, Oostburg 170.5, Kewaunee 150.5, Mishicot 148.5, Ozaukee 123, Valders 115.5, Winnebago Lutheran Academy 101, Southern Door 83.5, St. Lawrence Seminary 64, Reedsville 63, New Holstein 58, Lourdes Academy/Valley Christian 47, Manitowoc Lutheran 11
Sat., Feb. 17 -- at WIAA Division 3 Individual Sectional (Bonduel) -- Warriors finished 15th of 25 boys' teams; 1 boy and 1 girl qualified for State Tournament
Thurs., Feb. 22, Fri., Feb. 23 & Sat., Feb. 24 -- at WIAA Division 3 Individual State Tournament (Kohl Center, Madison), TBA
Sat., March 3 -- at WIAA Team State Tournament (Field House, Madison), 3 p.m.
2023-2024 Ozaukee High School Boys' Basketball
Tues., Nov. 28, 2023 -- Reedsville 51, at Ozaukee 46
Wed., Dec. 6 -- at Ozaukee 83, Catholic Central 40
Thurs., Dec. 7 -- at Cedar Grove-Belgium 76, Ozaukee 57
Mon., Dec. 11 -- Oostburg 67, at Ozaukee 66
Fri., Dec. 15 -- at Living Word Lutheran 62, Ozaukee 54
Tues., Dec. 19 -- at Ozaukee 68, Elkhart Lake-Glenbeulah 55
Thurs., Dec. 21 -- Two Rivers 65, at Ozaukee 62 (ot) -- Parents/Family Night -- Bret Hamm ties game record of 38 points
Fri., Dec. 29 -- Ozaukee 70, at Hustisford 42
Fri., Jan. 5 -- Ozaukee 76, at Howards Grove 67
Mon., Jan. 8 -- Kohler 66, at Ozaukee 58
Thurs., Jan. 11 -- at Sheboygan Lutheran 89, Ozaukee 49
Tues., Jan. 16 -- at Ozaukee 66, Sheboygan Christian 55
Fri., Jan. 19 -- at Ozaukee 65, Random Lake 28 -- Youth Night & 114th Battle for the Jersey
Tues., Jan. 23 -- at Ozaukee 81, Cedar Grove-Belgium 64
Thurs., Jan. 25 -- at Oostburg 61, Ozaukee 43
Tues., Jan. 30 -- Ozaukee 79, at Hilbert 38 -- Bret Hamm scores 1,000th point; Sawyer Kowalkowski ties game record of 38 points
Fri., Feb. 2 -- Ozaukee 97, at St. Francis 86
Mon., Feb. 5 -- at Kohler 85, Ozaukee 78
Thurs., Feb. 8 -- Sheboygan Lutheran 64, Ozaukee 49 - Senior Night
Tues., Feb. 13 -- Ozaukee 59, at Sheboygan Christian 39
Fri., Feb. 16 -- Ozaukee 55, at Random Lake 50 -- 115th Battle for the Jersey
Sat., Feb. 17 -- at Ozaukee 86, Messmer 40
Mon., Feb. 19 -- at Kewaskum 61, Ozaukee 59
Thurs., Feb. 22 -- at Ozaukee 60, Manitowoc Lutheran 57
Tues., Feb. 27 -- WIAA Division 5 Regional Quarter-Final (Fredonia) -- Ozaukee 80, Chesterton Academy 23
Fri., March 1 -- WIAA Division 5 Regional Semi-Final (Waupun) -- Ozaukee 68, Central Wisconsin Christian 46
Sat., March 2 -- WIAA Division 5 Regional Championship (Oakfield) -- Ozaukee 35, at Oakfield 33
Thurs., March 7 -- WIAA Division 5 Sectional Semi-Final (Waukesha South High School) -- Salam 79, Ozaukee 76
Tues., Nov. 28, 2023 -- Reedsville 51, at Ozaukee 46
Wed., Dec. 6 -- at Ozaukee 83, Catholic Central 40
Thurs., Dec. 7 -- at Cedar Grove-Belgium 76, Ozaukee 57
Mon., Dec. 11 -- Oostburg 67, at Ozaukee 66
Fri., Dec. 15 -- at Living Word Lutheran 62, Ozaukee 54
Tues., Dec. 19 -- at Ozaukee 68, Elkhart Lake-Glenbeulah 55
Thurs., Dec. 21 -- Two Rivers 65, at Ozaukee 62 (ot) -- Parents/Family Night -- Bret Hamm ties game record of 38 points
Fri., Dec. 29 -- Ozaukee 70, at Hustisford 42
Fri., Jan. 5 -- Ozaukee 76, at Howards Grove 67
Mon., Jan. 8 -- Kohler 66, at Ozaukee 58
Thurs., Jan. 11 -- at Sheboygan Lutheran 89, Ozaukee 49
Tues., Jan. 16 -- at Ozaukee 66, Sheboygan Christian 55
Fri., Jan. 19 -- at Ozaukee 65, Random Lake 28 -- Youth Night & 114th Battle for the Jersey
Tues., Jan. 23 -- at Ozaukee 81, Cedar Grove-Belgium 64
Thurs., Jan. 25 -- at Oostburg 61, Ozaukee 43
Tues., Jan. 30 -- Ozaukee 79, at Hilbert 38 -- Bret Hamm scores 1,000th point; Sawyer Kowalkowski ties game record of 38 points
Fri., Feb. 2 -- Ozaukee 97, at St. Francis 86
Mon., Feb. 5 -- at Kohler 85, Ozaukee 78
Thurs., Feb. 8 -- Sheboygan Lutheran 64, Ozaukee 49 - Senior Night
Tues., Feb. 13 -- Ozaukee 59, at Sheboygan Christian 39
Fri., Feb. 16 -- Ozaukee 55, at Random Lake 50 -- 115th Battle for the Jersey
Sat., Feb. 17 -- at Ozaukee 86, Messmer 40
Mon., Feb. 19 -- at Kewaskum 61, Ozaukee 59
Thurs., Feb. 22 -- at Ozaukee 60, Manitowoc Lutheran 57
Tues., Feb. 27 -- WIAA Division 5 Regional Quarter-Final (Fredonia) -- Ozaukee 80, Chesterton Academy 23
Fri., March 1 -- WIAA Division 5 Regional Semi-Final (Waupun) -- Ozaukee 68, Central Wisconsin Christian 46
Sat., March 2 -- WIAA Division 5 Regional Championship (Oakfield) -- Ozaukee 35, at Oakfield 33
Thurs., March 7 -- WIAA Division 5 Sectional Semi-Final (Waukesha South High School) -- Salam 79, Ozaukee 76
2023-2024 Ozaukee High School Girls' Basketball
Tues., Nov. 14, 2023 -- at Ozaukee 57, Campbellsport 39
Fri., Nov. 17 -- at Sheboygan Falls 64, Ozaukee 33
Tues., Nov. 21 -- at Ozaukee 66, West Bend West 64 (ot)
Mon., Nov. 27 -- Port Washington 75, at Ozaukee 42
Fri., Dec. 1 -- at Howards Grove 70, Ozaukee 49
Tues., Dec. 5 -- at Random Lake 54, Ozaukee 46
Fri., Dec. 8 -- at Cedar Grove-Belgium 73, Ozaukee 38
Tues., Dec. 12 -- Oostburg 60, at Ozaukee 22 -- Youth Night, Poster Night
Fri., Dec. 15 -- at Manitowoc Lutheran 71, Ozaukee 38
Tues., Dec. 19 -- at Ozaukee 68, Elkhart Lake-Glenbeulah 38
Tues., Jan. 2 -- Living Word Lutheran 67, at Ozaukee 66 (ot) -- Alumni Night
Sat., Jan. 13 -- at Sheboygan Lutheran 78, Ozaukee 50
Mon., Jan. 15 -- Sheboygan Christian 63, at Ozaukee 52 -- Parents Night
Tues., Jan. 16 -- at Chilton 62, Ozaukee 32
Thurs., Jan. 18 -- Random Lake 73, at Ozaukee 38
Mon., Jan. 22 -- Cedar Grove-Belgium 54, at Ozaukee 35
Fri., Jan. 26 -- at Oostburg 85, Ozaukee 24 -- Caitlyn Weyker scores 1,000th point
Mon., Jan. 29 -- Kohler 69, at Ozaukee 61 (ot)
Tues., Jan. 30 -- Ozaukee 56, at Hilbert 49
Mon., Feb. 5 -- at Kewaskum 77, Ozaukee 52
Tues., Feb. 6 -- at Kohler 73, Ozaukee 65
Fri., Feb. 9 -- Sheboygan Lutheran 72, at Ozaukee 37 -- Senior Night
Mon., Feb. 12 -- at Sheboygan Christian 66, Ozaukee 55
Thurs., Feb. 15 -- at Ozaukee 52, Hilbert 45
Tues., Feb. 20 -- WIAA Division 5 Regional Quarter-Final (Sheboygan Christian) -- Sheboygan Christian 72, Ozaukee 53
2023-2024 Ozaukee High School Volleyball
Thurs., Aug. 31, 2023 -- at home Sheboygan Lutheran defeated Ozaukee, 25-12, 25-19, 25-22
Fri., Sept. 1 -- at St. Anthony Invitational (Milwaukee)
Thurs., Sept. 7 -- at home Ozaukee lost to Random Lake, 25-21, 25-17, 25-21
Thurs., Sept. 14 -- at Howards Grove, 7 p.m.
Tues., Sept. 19 -- at Sheboygan Christian, 7 p.m.
Sat., Sept. 23 -- at Port Washington Invitational
Thurs., Sept. 28 -- Cedar Grove-Belgium, 7 p.m.
Tues., Oct. 3 -- Oostburg, 7 p.m.
Sat., Oct. 7 -- at Big East Conference Meet (Community First Champion Center, Grand Chute) -- Warriors finished last (0-5) in the Silver Bracket
Tues., Oct. 10 -- at Central Wisconsin Christian Quad (Waupun)
Tues., Oct. 17 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final -- at home Cambria-Friesland defeated Ozaukee, 25-19, 25-20, 25-12
Thurs., Aug. 31, 2023 -- at home Sheboygan Lutheran defeated Ozaukee, 25-12, 25-19, 25-22
Fri., Sept. 1 -- at St. Anthony Invitational (Milwaukee)
Thurs., Sept. 7 -- at home Ozaukee lost to Random Lake, 25-21, 25-17, 25-21
Thurs., Sept. 14 -- at Howards Grove, 7 p.m.
Tues., Sept. 19 -- at Sheboygan Christian, 7 p.m.
Sat., Sept. 23 -- at Port Washington Invitational
Thurs., Sept. 28 -- Cedar Grove-Belgium, 7 p.m.
Tues., Oct. 3 -- Oostburg, 7 p.m.
Sat., Oct. 7 -- at Big East Conference Meet (Community First Champion Center, Grand Chute) -- Warriors finished last (0-5) in the Silver Bracket
Tues., Oct. 10 -- at Central Wisconsin Christian Quad (Waupun)
Tues., Oct. 17 -- WIAA Division 4 Regional Quarter-Final -- at home Cambria-Friesland defeated Ozaukee, 25-19, 25-20, 25-12
2023-2024 Ozaukee High School Boys' Cross Country
Thurs., Aug. 24, 2023 -- at Amherst Invitational (Standing Rocks County Park, Stevens Point) -- cancelled because of high temperatures
Tues., Aug. 29 -- at 30th Annual Jon Furreness Lancer Cross Country Invitational (UW-Parkside, Kenosha) -- Warriors finished 2nd of 9 complete teams
Thurs., Sept. 7 -- 4th Annual Warrior Invitational (Ozaukee High School)
Tues., Sept. 12 -- at 36th Annual Crusader Challenge (Sheboygan Lutheran High School)
Tues., Sept. 19 -- at Winneconne Invitational
Sat., Sept. 23 -- at Manitowoc Lincoln Invitational (Manitowoc Golf Course)
Sat., Sept. 30 -- at Lake Country Lutheran Invitational (Hartland)
Thurs., Oct. 5 -- at Port Washington Invitational (Tendick Nature Park, Saukville), 4 p.m.
Sat., Oct. 14 -- at Big East Conference Meet (O. H. Schultz Elementary School, Mishicot) -- Kohler 39, Cedar Grove-Belgium 62, Sheboygan Lutheran 84, Ozaukee 92, St. Mary Catholic 164, Manitowoc Lutheran 169, Elkhart Lake-Glenbeulah 184, Oostburg 186, Howards Grove 225, Reedsville 263, Mishicot 295, incomplete -- Hilbert, Random Lake, Sheboygan Christian
Sat., Oct. 21 -- at WIAA Division 3 Sectional (Meadow Links Golf Course, Manitowoc) -- Warriors finished 3rd of 19 complete teams; Aaron Nehls qualified for State Meet as an individual
Sat., Oct. 28 -- at WIAA Division 3 State Championship (The Ridges Golf Course, Wisconsin Rapids), 12 Noon
Thurs., Aug. 24, 2023 -- at Amherst Invitational (Standing Rocks County Park, Stevens Point) -- cancelled because of high temperatures
Tues., Aug. 29 -- at 30th Annual Jon Furreness Lancer Cross Country Invitational (UW-Parkside, Kenosha) -- Warriors finished 2nd of 9 complete teams
Thurs., Sept. 7 -- 4th Annual Warrior Invitational (Ozaukee High School)
Tues., Sept. 12 -- at 36th Annual Crusader Challenge (Sheboygan Lutheran High School)
Tues., Sept. 19 -- at Winneconne Invitational
Sat., Sept. 23 -- at Manitowoc Lincoln Invitational (Manitowoc Golf Course)
Sat., Sept. 30 -- at Lake Country Lutheran Invitational (Hartland)
Thurs., Oct. 5 -- at Port Washington Invitational (Tendick Nature Park, Saukville), 4 p.m.
Sat., Oct. 14 -- at Big East Conference Meet (O. H. Schultz Elementary School, Mishicot) -- Kohler 39, Cedar Grove-Belgium 62, Sheboygan Lutheran 84, Ozaukee 92, St. Mary Catholic 164, Manitowoc Lutheran 169, Elkhart Lake-Glenbeulah 184, Oostburg 186, Howards Grove 225, Reedsville 263, Mishicot 295, incomplete -- Hilbert, Random Lake, Sheboygan Christian
Sat., Oct. 21 -- at WIAA Division 3 Sectional (Meadow Links Golf Course, Manitowoc) -- Warriors finished 3rd of 19 complete teams; Aaron Nehls qualified for State Meet as an individual
Sat., Oct. 28 -- at WIAA Division 3 State Championship (The Ridges Golf Course, Wisconsin Rapids), 12 Noon
2023-2024 Ozaukee High School Girls' Cross Country
Thurs., Aug. 24, 2023 -- at Amherst Invitational (Standing Rocks County Park, Stevens Point) -- cancelled because of high temperatures
Tues., Aug. 29 -- at 30th Annual Jon Furreness Lancer Cross Country Invitational (UW-Parkside, Kenosha) -- Warriors finished 1st of 6 complete teams
Thurs., Sept. 7 -- 4th Annual Warrior Invitational (Ozaukee High School)
Tues., Sept. 12 -- at 36th Annual Crusader Challenge (Sheboygan Lutheran High School)
Tues., Sept. 19 -- at Winneconne Invitational
Sat., Sept. 23 -- at Manitowoc Lincoln Invitational (Manitowoc Golf Course)
Sat., Sept. 30 -- at Lake Country Lutheran Invitational (Hartland)
Thurs., Oct. 5 -- at Port Washington Invitational (Tendick Nature Park, Saukville), 4 p.m.
Sat., Oct. 14 -- at Big East Conference Meet (O. H. Schultz Elementary School, Mishicot) -- Ozaukee 77, Cedar Grove-Belgium 100, Sheboygan Lutheran 103, Kohler 120, St. Mary Catholic 123, Oostburg 133, Howards Grove 156, Reedsville 164, Mishicot 229, Manitowoc Lutheran 230, Elkhart Lake-Glenbeulah 235, Sheboygan Christian 353, incomplete -- Hilbert, Random Lake
Sat., Oct. 21 -- at WIAA Division 3 Sectional (Meadow Links Golf Course, Manitowoc) -- Warriors finished 1st of 19 complete teams and qualified for State Meet
Sat., Oct. 28 -- at WIAA Division 3 State Championship (The Ridges Golf Course, Wisconsin Rapids), 1:45 p.m.
Thurs., Aug. 24, 2023 -- at Amherst Invitational (Standing Rocks County Park, Stevens Point) -- cancelled because of high temperatures
Tues., Aug. 29 -- at 30th Annual Jon Furreness Lancer Cross Country Invitational (UW-Parkside, Kenosha) -- Warriors finished 1st of 6 complete teams
Thurs., Sept. 7 -- 4th Annual Warrior Invitational (Ozaukee High School)
Tues., Sept. 12 -- at 36th Annual Crusader Challenge (Sheboygan Lutheran High School)
Tues., Sept. 19 -- at Winneconne Invitational
Sat., Sept. 23 -- at Manitowoc Lincoln Invitational (Manitowoc Golf Course)
Sat., Sept. 30 -- at Lake Country Lutheran Invitational (Hartland)
Thurs., Oct. 5 -- at Port Washington Invitational (Tendick Nature Park, Saukville), 4 p.m.
Sat., Oct. 14 -- at Big East Conference Meet (O. H. Schultz Elementary School, Mishicot) -- Ozaukee 77, Cedar Grove-Belgium 100, Sheboygan Lutheran 103, Kohler 120, St. Mary Catholic 123, Oostburg 133, Howards Grove 156, Reedsville 164, Mishicot 229, Manitowoc Lutheran 230, Elkhart Lake-Glenbeulah 235, Sheboygan Christian 353, incomplete -- Hilbert, Random Lake
Sat., Oct. 21 -- at WIAA Division 3 Sectional (Meadow Links Golf Course, Manitowoc) -- Warriors finished 1st of 19 complete teams and qualified for State Meet
Sat., Oct. 28 -- at WIAA Division 3 State Championship (The Ridges Golf Course, Wisconsin Rapids), 1:45 p.m.
2023-2024 Random Lake/Ozaukee High School Boys' Soccer
This is a cooperative team. See Random Lake site for schedule and results.
This is a cooperative team. See Random Lake site for schedule and results.
2023-2024 Ozaukee High School Football
Fri., Aug. 18, 2023 -- at Ozaukee 37, Cudahy 6
Fri., Aug. 25 -- at Ozaukee 20, St. Mary Catholic 8
Fri., Sept. 1 -- Random Lake 39, at Ozaukee 21 -- Battle for the Bucket -- Alumni Night honoring 2016 Big East Conference Champions
Fri., Sept. 8 -- Ozaukee 21, at Oostburg 20 (ot)
Fri., Sept. 15 -- at Reedsville 26, Ozaukee 14
Thurs., Sept. 21 -- at Ozaukee 30, Manitowoc Lutheran 28 -- Parents Night, Veterans Night
Fri., Sept. 29 -- Hilbert 22, at Ozaukee 15 -- Homecoming
Fri., Oct. 6 -- at Ozaukee 7, Howards Grove 0 -- Senior Night
Fri., Oct. 13 -- at Cedar Grove-Belgium 35, Ozaukee 0
Fri., Oct. 20 -- WIAA Division 7 Level One Playoff -- at Lourdes Academy 33, Ozaukee 21
Fri., Aug. 18, 2023 -- at Ozaukee 37, Cudahy 6
Fri., Aug. 25 -- at Ozaukee 20, St. Mary Catholic 8
Fri., Sept. 1 -- Random Lake 39, at Ozaukee 21 -- Battle for the Bucket -- Alumni Night honoring 2016 Big East Conference Champions
Fri., Sept. 8 -- Ozaukee 21, at Oostburg 20 (ot)
Fri., Sept. 15 -- at Reedsville 26, Ozaukee 14
Thurs., Sept. 21 -- at Ozaukee 30, Manitowoc Lutheran 28 -- Parents Night, Veterans Night
Fri., Sept. 29 -- Hilbert 22, at Ozaukee 15 -- Homecoming
Fri., Oct. 6 -- at Ozaukee 7, Howards Grove 0 -- Senior Night
Fri., Oct. 13 -- at Cedar Grove-Belgium 35, Ozaukee 0
Fri., Oct. 20 -- WIAA Division 7 Level One Playoff -- at Lourdes Academy 33, Ozaukee 21